Altan Tan`ın Yeni Kitabı Çıktı

Husamedin Aneri - Melik Firat - Altan Tan - (Fransa 1991)

Altan Tan - Melik Firat - Husamedin Aneri - (Fransa- Versailles - 1991)

Yazar Altan Tan`ın `Değişen Ortadoğu`da Kürtler` isimli kitabı çıktı.
Kürt Sorunu üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Yazar Altan Tan`ın `Değişen Ortadoğu`da Kürtler` isimli kitabı Çıra Yayınları’ndan çıktı. 338 sayfadan müteşekkil kitap, toplam yedi bölümden oluşuyor. Eserde, Kürt Sorunu’na ilişkin önemli tespitler yer alıyor.

Tunus’ta alevlenen; Mısır, Yemen, Libya, Bahreyn ve Cezayir’i de saran değişim yangınının tüm bölgeye sirayet etmesi kaçınılmaz.

Bugün tartışılan, değişimin olup olmayacağı değil, nasıl ve ne şekilde olacağı, değişim sonrası kimlerin iktidara geleceği ve ne şekilde bir düzen kurulacağı.

Yeni Ortadoğu Federasyonu start almıştır.

Ortadoğu’da İstanbul-Kahire-Şam-Bağdat-Diyarbakır-Erbil eksenli entegrasyon hızlanacak, ekonomik ve kültürel cazibe merkezi İstanbul olan Ortadoğu Federasyonu gerçekleşecektir.

Türkiye, Ortadoğu başta olmak üzere tüm İslam dünyasını etkilemekte, bir başka yönden de mevcut gelişmelerden kendisi de etkilenmektedir.
Ancak Türkiye’nin en büyük açmazı Kürt sorunudur.

Kürtlerle birlikteliği ve Kürtlerin desteğini sağlayamayan bir Türkiye’nin değil Adriyatik’ten Çin Seddi’ne, Habur’dan öteye gitmeye bile gücü, mecali ve takati kalmayacaktır.

Kürtler coğrafi, siyasi, ekonomik ve kültürel olarak bu entegrasyonun kavşak noktasındadır. Merkezdeki bir rahatsızlık tüm entegrasyonu allak bullak edecek, riske sokacaktır.

Kürtlerin Türklerle bin yıldır olduğu gibi yine birlikte yaşamak istedikleri Kürtler tarafından hemen her fırsatta dile getirilmektedir.

Ancak Kürtler, bundan sonra artık kimliksiz ve statüsüz yaşamak istemediklerini de hemen her fırsatta dile getirmektedirler.

İsim : Değişen Ortadoğu’da Kürtler
Yazar : Altan Tan
Yayınevi : Çıra Yayınları
Tür : Güncel
ISBN : 978-6353-217-500
Sayfa Sayısı : 338
Kâğıt : Enzo kâğıt
Cilt : Karton kapak
Boyut : 13,5 x 21,0 cm.
Fiyat : 13 TL.

Posté par Hüsamettin ASLAN le avr 8 2011. inséré dans Album Foto, Hüsamettin ASLAN, Nûçeyên cûda, Rojev, Turkçe. Vous pouvez suivre les réponses de cet article à travers le RSS 2.0. Les commentaires et les pings sont actuellement fermés.

Les commentaires sont fermés

Connexion | rojbasvarto