TRT 6 Spikerlerinin Hepsi Muş’lu

TRT nin Kürtçe yayın yapan kanalı TRT 6, bu akşam saat 19.30’dan itibaren canlı haber yayınlarına başlıyor.

Uzun süredir alt yapı çalışmaları devam eden kanalda artık günde 4 haber bülteni, spikerli ve canlı olacak. TRT 6 için özel olarak hazırlanan stüdyolardaki çalışmalar tamamlandı ve yeni Kürtçe haber spikerleri yarın akşamdan itibaren ekranlarda olacak. Dengê sibê programının sunucusu Mehmet Baki Demirel başta olmaz üzere, Ana haber spikeri Turan Aktaş, hafta sonu haberleri spikeri Seza Ataman ve TRT 6‘nin kurulduğu günden beri maçları canlı sunan ve spor haberlerinin vazgeçilmez ismi Yılmaz Aslan, Muş’lu. Sadece Zazaca haber spikerleri Diyarbakırlı. Bahse konu isimlerin hepsi de çok iyi seslere sahip. Spiker Yılmaz Aslan, maç programları yüzünden geçici bir süre ekranda haber sunamayacağı, ancak kısa bir süre sonra ekranlarda maç sunumları dışında canlı olarak izlenebileceği bilgileri alındı.

İŞTE MUŞ’LU SPİKERLER

Mehmet Baki Demirel, 1979 Muş doğumlu, Manisa da büyüdü. Ege Üniversitesi İletişim Fak. Gazetecik Bölümü’nü bitirdi. Turan Aktaş, 1986 Muş doğumlu. Marmara Üniversitesi. Tarih Öğretmenliği. Seza Ataman, 1983 Muş doğumlu Marmara Ünv. İletişim ve Halka İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yılmaz Aslan: 1974 Muş doğumlu, uzun yıllar Radyo FM 49’da da görev aldı. Anadolu Üniversitesi. İşletme 3. Sınıf öğrencisi.

DENGE SIBE İLE GÜNE MERHABA

Verilen bilgilerde: “TRT 6 da haber maratonu hafta içi her sabah DENGE SIBE (Sabahın Sesi) programıyla başlayacak. TRT 6 Haber Merkezi nden Mehmet Baki Demirel in sunacağı program, saat 08:00 de başlayacak ve 09:30 da bitecek. Programda politika, siyaset, ekonomi, aktüel ve spor haberlerinin yanı sıra, Gazete manşetleri ve önemli haberler yer alacak. Türkiye gündeminin seyircilere aktarılacağı programda, ayrıca canlı bağlantılar ve konuklar yer alacak. Saat 13:30 da ise günün ilk gelişmeleri öğle haberlerinde yer alacak. Saat 19:30 da ise TRT 6 Ana Haberi başlayacak. Ana Haber i Turan Aktaş sunacak. Günün bütün gelişmeleri seyirciye aktarılacak. Önemli konu ve konuklarla gündeme ışık tutulacak. Haber bültenlerinde Türkiye deki ve Dünyadaki gelişmelerin yanı sıra diğer televizyonlardaki ana haber bültenlerinde yer almayan ya da geçiştirilen haberlere özel yer verilecek. Yurt haber ağırlıklı bültenlerde vatandaşların gündemlerine, problemlerine yer verilecek ve yaşanan güzel gelişmeler seyircilere aktarılacak. Haber bültenlerinin hemen ardından ise spor haberleri ekranda olacak” denildi. TRT 6 Haber Merkezi ayrıca her gün saat 17:30 da Zazaca Haber bülteniyle de seyircisinin karşısında olacak. Zazaca Bülteni’ni Havva Yıldız ve Murat Gezer sunacak.

Varto Haber

rojbas varto Posté par rojbas varto le fév 1 2011. inséré dans Turkçe, Varto/Muş, magazin. Vous pouvez suivre les réponses de cet article à travers le RSS 2.0. Les commentaires et les pings sont actuellement fermés.

Les commentaires sont fermés

Connexion | rojbasvarto